ЗАХИСТИМО МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ!ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ!

***

ЗАХИСТИМО МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ!

На цьому блозі викладатиметься інформація та інші матеріали для ВСІХ людей, бажаючих взяти участь у безстроковій АКЦІЇ "ЗАХИСТУ ЖИТТЯ"...

Слава Ісусу Христу!

Любі, у Христі Ісусі, брати й сестри, щановні відвідувачі моїх приватних блогів, новий блог, присвячений для поширення у мережі вкрай необхідної інформації про ЗАХИСТ та ЗБЕРЕЖЕННЯ ЖИТТЯ, усім, ще ненародженим дітям, але повноправним особам української нації, даним нам у дар від Небесного Отця...

ЗАКЛИКАЮ ВАС брати активну участь у позатерміновій акції - ЗАХИСТИМО МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ!

З повагою, сл.Б. Леонід.

ЗБІРНИК ПОКАЯННИХ МОЛИТОВ

Передмова

Ідея укладення цього молитовника (на основі готових молитов, взятих з Молитовного Псалтиря) виникла не випадково, як не випадковою є ікона на заставці цього молитовничка, який покликаний допомогти нам викликати щирий жаль за гріхи, тверду постанову поправи, цілковиту зненависть до зла та погорду до світових спокус. Але все ж, і що найголовніше, це навчитись від Ісуса носіння свого щоденного хреста...

1.
Боже вседержителю, праведний і все хвальний, Боже предвічний! Вислухай мене, грішного раба твого. Вислухай мене, Боже, у цю мить і завжди вважай на моє приниження. Вислухай мене, Господи, що молюся до тебе, так, як Ти колись вислухував свого пророка Іллю. Його молитвами спопели всі мої беззаконня і гріхи очисти.
Боже святий, Творче безплотних сил! Ти сказав: „Просіть, і одержите”. Не відвертайся від мене, повного гріхів, що нечистими устами молитву творю. Ти ж, Господи, обіцяв вислухати тих, які щиро до Тебе кличуть. Направ ноги мої на мирний шлях і прости мені всі прогрішення вільні і невільні.
Ти сказав: „Будьте чисті, як голуби”, заволав я всім серцем: вислухай мене, надіє всієї землі і тих, що на морі далекім! Заборони нечистим духам, бачачи мою неміч. Візьми зброю та щит і стань на допомогу мені. Сягни по зброю і стань напроти тих, що гоняться за мною. Скажи душі моїй: ”Я твій рятунок”.
Нехай же відступить від моєї немочі дух гордині, ненависті, заздрості, дух страху й відчаю, нерозумності і всякої злоби. Нехай погасне в мені всяка пристрасть і заворушення мого тіла, що повстає від діянь диявола. Нехай просвітиться душа і тіло, дух і розум мій світлом Твоїм. А через багатство щедрот Твоїх нехай перебуває в мені милість Твоя, за молитвами пресвятої Владичиці нашої Богородиці і всіх святих Твоїх.
Блаженства й доброчестя я позбавив себе, зійшовши на шлях нечестя, а заблукавши через розум злий, згубив добром насаджений розум, що є плодом віри. Садівнику для благих і наставнику для недумаючих, силою хреста твого, Господи, спаси мене. Від пригноблення та гнівних думок звільни мене, Господи, бо кари Твоєї боюся. Наболілими словами кличу до Тебе: звільни мене від зла, що вселилося в мені, і спаси мене.

2.
Скарбе добра, Господи Ісусе Христе, Боже Спасителю наш, подай мені досконале каяття і наболіле серце, щоб усією душею знайшов я в Тобі всяке благо. Бо, крім Тебе, нікого не боюся.
Подай же мені, благий Чоловіколюбче, Твої щедроти. Нехай Отець Твій відновить у мені вигляд Твого образу. Він вивів Тебе від Себе споконвіку, і Ти з Ним разом, завжди.
Залишив я Тебе, та не залиши Ти мене. Відійшов я від Тебе, знайди ж мене, введи на пасовисько Твоє, причисли до овець вибраного стада Твого і нагодуй мене з ними поживою божественних Твоїх Таїн. Чисті серця є Твоїм житлом. У них чисто світить Твоє світло, яке Ти приготував для тих, що боряться заради Тебе з усякою злобою. І щоб ми сподобилися досягнути їхньої слави, за благодаттю і чоловіколюб`ям Твоїм.
Обняття вітцівське поспішися відкрити мені.
Блудно прожив я все життя, але на невичерпне багатство щедрот Твоїх, Спасе, дивлюся. Не знехтуй нині зубожіле серце моє, бо до Тебе, Господи, у покаянні кличу: нагрішив я, Отче, перед небом і перед Тобою. Блудного я помножив вчинки, а на покаяння його не здобувся. Предобрий Господи, заверни мене, волею заблуканого, і ради Богородиці, очисти від скверни гріхів, бо взиваю до Тебе: нагрішив, Отче, перед небом і перед Тобою.

3.
Владико Боже, Отче всяких щедрот і Господи втіхи! Ущедри мене, недостойного раба твого, щоб не перемогла Твого чоловіколюб`я сила моїх лукавих діл!
Боже мій, не відкинь мене від Твоєї благості, але як благий спини гнів Свій на тому, хто грішив проти Тебе. Змилосердися наді мною, грішним, що в усякий день і годину прогнівляю благе і беззлобне ім`я Твоє.
Як урятував Ти блудницю, і митаря, і розбійника, і того, що до одинадцятої години нічого доброго не вчинив, - порятуй і мене, недостойного, що накоїв стільки зла і різних гріхів, і нічого доброго перед Тобою не вчинив, іду лиш завжди за лукавими і злими моїми вчинками. Ось бо каючися спішу до милості Твоєї.
Нехай чекає мене, Господи, милість Твоя і нехай зміцнить мене всемогутня сила Сятого Твого Духа проти бісів, що завжди воюють зі мною, щоб і на мені прославилася владна Твоя правиця і незбагненна благість.
Спаси мне, негідного раба твого, ради віри, а не діл, щоб я прославляв Тебе всі дні життя мого.
Смиренну мою душу, що в гріхах усе життя прогайнувала, відвідай, Господи! І, як блудницю, прийми і спаси мене! Ослаблений я сном недбання і затьмарений похміллям грішного лінивства. Та засвіти мені світло покаяння, осіни мені обличчя мисленне, сяйво душ наших, Христе Боже.

4.
Благий і чоловіколюбний Боже, єдиний істинний, праведний, щедрий і милостивий, Отче Господа нашого Ісуса Христа, що був розп`ятий за Понтія Пилата, страждав, і був похований, і воскрес у третій день, і вознісся на небо до слави Своєї, нехай зійде сила величі на мене, грішного раба Твого, і нехай зміцнить мене сяянням учення Твого.
О Владико, просвіти серце моє і всі члени мої Твоєю волею і очисти мене від усякого зла і гріха.Збережи мене не забрудненим і недоторкненим для всякої дії диявольської. І дай мені, за Твоєю ласкою, про Твоє думати, Твоє розуміти, за Твоєю волею жити, Тебе боятися і творити те, що любе Тобі, до останнього дня і віддиху.
Тебе бо, Господи Ісусе Христе, я, грішний і нечистий, кличу: за незбагненою милістю Твоєю, збережи душу мою, і тіло, і розум від усякої сіті диявольської. Так, Отче святий! Покрий мене милосердям Твоїм і не залишай мене, щоб не сказали вороги мої: „З`їли ми його”.
Адже земне і тимчасове полюбивши, я позбавив себе вічних благ. Але Ти, єдиний Чоловіколюбче, направ розум мій і спаси від гріхів убогу душу мою.
Прийми мене, що каюся, як Ти прийняв розбійника і блудницю, і того, що навернувся, не знехтуй, але прости мені всі свідомі і несвідомі гріхи, єдиний Усемилостивий Боже.

5.
Господи Боже наш, Отче істинного світла, що прикрасив день небесним світлом і ніч освітив ясними зорями, що приготував спокій майбутнього віку для тих, що люблять Тебе, до життя вічного!
Просвіти й наші серця невгасаючим світлом для правдивого розуміння. Збережи наше життя без спотикання, даючи нам шляхетно ходити і славити пречесне й величне ім`я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа.
Чуйність мудрих дів даруй мені, Господи, засвічену свічку подай мені. Опроміни мене світлом щедрот Твоїх, щоб ангельську пісню заспівав я Тобі: алилуя. Помилуй мене – сказав Давид; я ж кажу Тобі: згрішив я, Спасе. Гріхи мої покаянням очисти і помилуй мене.

6.
Богородице, Володарко, Царице, Владичице, Діво Маріє, Мати Бога нашого!
Син Твій і Бог усіх не погодував грішними, що приходили до нього, але спас їх усіх і до істинного розуміння привів. А я, нещасний, хрещення своє осквернив, переступив повеління святих правил, заповіді Сина твого і Бога нашого не зберіг.
До тебе ж я приспішив, Владичице: навчи мене творити волю Сина твого і Господа мого, щоб урятував мене і наставив на пізнання істини, щоб подав Духа Пресвятого, щоб не спіймали мене сіті ворожі.
Іншої допомоги, крім тебе, славна Богородице, не знайшов я з-замолоду. Хоч і багато разів прогнівив я тебе, ти ж не погордувала мною. Я, злиденний, оглух до твоєї милості, на дно безумства впав, розум згубив, а нині до тебе безперестанно кличу: помилуй мене, Владичице, і піднеси мене з прірви гріхів.
Подай мені, лежачому, руку, скріпи немічного, очисти гидкого, спаси мене, бо пропадаю, щоб усі грішні, побачивши милосердя твоє на мені, негідному, поспішили під покров твій і прославили Сина твого з Оцем і Святим Духом, нині й повсякчас, і навіки вічні.
Зітхання не маючи, як митар, і сліз покаяння, як блудниця, жорстоко загибаю в розпуці. Одначе кличу: Боже, будь щедрий і помилуй мене. Як Бог милості і Отець втіхи послухай того, хто молиться до Тебе, світлодавче для тих, що у пітьмі. Господи, слава Тобі!

7.
Мене, недужого, зціли, Богородице, вилікуй від злих діл, подай мені полегшу для покаяння, Мати Христа Бога.
Владико, Господи Ісусе Христе, Боже наш, що єдиний знаєш недугу сплюндрованої моєї душі і як зцілити її! Онови її, як знаєш, ради безлічі милості Твоєї і щедрот, бо на діла мої немає ліку, ані оливи, ані перев`язок.
Але Ти, Господи, що прийшов не праведних призвати, але грішних до покаяння, помилуй, ущедри, прости їй. Розірви список численних моїх нечестивих вчинків. Настав мене на вірний шлях, щоб, ступаючи в істині Твоїй, міг я утікати від стріл лукавого і стати чистим перед Страшним Твоїм Судом, славлячи й оспівуючи пресвяте ім`я Твоє навіки.
Душе моя, чому лінуєшся і гріхові служиш? Чому хворіючи, до Лікаря не йдеш? Відвернися ж від зла, яке ти творила, і клич до Спаса: уповання безнадійних, життя для розпачливих, лікарю всіх, Спасе мій, помилуй мене.
Згадай, душе моя, всесвітній Суд Божий, коли грішників нагально волоктимуть полум`яні ангели; що тоді не буде допомоги для тих, які мають злі вчинки на своє оскарження. Та нині відвернися і розкайся, до Христа Бога волаючи: Чоловіколюбче, спаси мене.

8.
Боже святий, Владико небесний, Ісусе Христе, Царю, глянь із безмежної висоти Твоєї і почуй плач і молитви раба твого! Подай мені ріку сліз, щоб ними обмив я численні гріхи мої. Численні вони, як зірки на небі і краплі дощові, більше їх, як піску морського. Горе мені, що помножилися гріхи мої!
Та знаю, що Ти милостивий і очікуєш покаяння від грішного, що кається за зло людське. Ти прийняв розкаяння розбійника і спас його одним словом. Сказав бо він: „Пом`яни мене, Спасе, коли прийдеш, у царстві Твоїм”. Мене також пом`яни, хоч нема в мені стільки віри; у моєму житті діла доброго я не вчинив і засудив себе самого.
Господи, Ти ж не знехтував сліз блудниці, що насмілилася принести мира та полила його на чесну голову Твою, на яку ангели споглядати не сміють; і обнявши ноги Твої, вона цілувала їх та волоссям своїм утирала. Ти ж відпустив її у мирі! Так і мою смиренну душу прийми з миром, і осели мене на лоні Авраама, і причисли мене до вибраного Твого стада, щоб побачив я світло лику Твого і прославив ім`я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа.
Страшний Ти, Господи, і хто встоїть перед праведним гнівом Твоїм? Або хто ублагає Тебе, благий? Або хто зм`якшить Тебе, прохаючи за людей, що нагрішили, а не розкаялися? Тільки небесні чини: ангели, архангели, херувими, що „Осанна!” Тобі співають. Свят, свят, свят єси, Боже, помилуй нас!
Господи, Господи, Тебе усі створіння бояться і тремтять перед ликом слави Твоєї. До Тебе припадаємо й ми, безсмертний, до Тебе молимося, святий: Спаси душі наші молитвами святих Твоїх.
Допомого сумуючих і полегшо для хворих, Богородице всепіта, мир для тих, що спокою не мають, тиша для тих, що серед хуртовин! Спаси усе створене і людей, єдина заступнице вірних.

9.
Дякую Тобі, Господи Боже спасіння мого, що все твориш для добра життя мого, щоб я завжди на Тебе дивився, на Спаса і доброчинця моєї душі. Бо зберіг Ти мене, грішного, у цьому житті, від народження мого й дотепер. Через Тебе бо, чоловіколюбче, живу, рухаюся й існую. А нині за Твоїм спасенним промислом я піднісся на хвалу й поклоніння пресвятому імені Твоєму.
Тому молюся до Тебе, Господи: дай мені щедрість і силу, щоб я міг співати Тобі і завжди молитися, у страсі і тремтінні, працюючи для мого спасіння. Вислухай, Владико, і помилуй мене. Зітри під ногами моїми невидимих ворогів і супротивників моїх. Бо Ти єдиний помічник для життя мого, щоб я Тебе хвалив і благословив, нині і на віки. Адже діла мої і думки, гріхи і бажання хочеш Ти вивчити. Дай мені покаяння для доброї відповіді, Христе Боже, як чоловіколюбець. Ти очистив Петрове відречення його ж сльозами і простив гріхи митаря його зітханням; тож і мене помилуй, чоловіколюбче Господи.

10.
Господи Боже наш, Ти багатий у милосерді і недосяжний у щедростях, єдиний безгрішний, і ради нас став людиною. Вислухай же моє болісне моління, бо в добрих ділах я бідний і убогий і серце моє вельми стурбувалося.
Ти бо знаєш, Царю, Господи неба і землі, що всю мою молодість я в грісі прожив і ходив слідами похотей тіла мого. Я став посміховиськом демонів і за дияволом завжди йшов, поневіряючись у бруді розкошів, задурманений від дитинства і аж понині.
Ніколи не хотілось мені творити волю Твою святу, але ввесь пішов я у полон пристрастей, які нападали на мене. Став я посміховиськом і наругою демонів, ніколи не думаючи про нестерпний гнів – на грішників відплату Твою – і про пекло вогненне, що чекає на мене.
Від цього ж упав я у розпуку і, ніяк не відчувши в собі бажання повороту, став порожнім і нагим, позбавленим Твоєї дружби. Який лиш гріх я не вчинив? Яке демонське діло я не вкоїв? Яке діло безсоромне і блудне не доконав я зі старанням і дбайливістю? Розум осквернив я спогадами тілесними, тіло обмазав брудом, дух занечистив згодою на це. Подобалося мені, щоб кожний член мого тіла служив усякій забаганці, і трудивсь я для гріха. Хто заридає наді мною, нещасним? Хто заплаче за мною, за осудженим? Я єдиний, Владико, гнівливість Твою розгнівив, я єдиний лукаве перед Тобою учинив: я перейшов, перевищив усіх грішників, незрівнянно і непростимо нагрішивши.
Але тому що Ти є многомилостивий і доброзичливий, Чоловіколюбче, і очікуєш людського навернення, ось і я кидаюся перед страшним і гірким для мене судом Твоїм і, торкаючися Твоїх пречистих ніг, із глибини душі волаю до Тебе: очисти, Господи, і прости. Ти, що перемінюєш усе на добро, помилуй мою неміч, нахилися до безумства мого, уважний будь до моління мого, сліз моїх не знехтуй!
Прийми мене, розкаяного, і заблуканого наверни; того, що вертається, прийми в обійми; тому, хто молиться, - прости. Ти бо не наклав покаяння для праведних, ні не дарував прощення тим, що не згрішили. Обіцяв Ти покаяння грішним, а я ж заслужив собі гнів Твій. Нагим перед Тобою стаю, серцезнавче Господи, сповідаючись з гріхів, бо не можу глянути й бачити висоту небесну: я ж пригнічений тягарем моїх гріхів! Просвіти очі мого серця і дай мені сміливість покаятися, щоб з надією та істинною вірою перейшов я до тамошнього світу, завжди хвалячи і благословляючи всесвяте ім`я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки вічні.
Не відкинь, Господи, творіння рук Твоїх, судде праведний. Не залиш мене, хоч я згрішив, - не як кожна людина, але більше від усіх людей! Ти бо маєш як Бог усяку владу прощати тим, що згрішили, милосердний.
Настає, душе, кінець, і він вже таки тут. Ти ж що, - не дбаєш, не готуєшся? Година підходить; встань, бо вже при дверях суддя! Життя минає, як тінь, і квітка, і сон. Чому без призадуми, душе занепокоюємося?
Душевний упадок постійно в собі бачачи і кривдячи понад усяку міру довготерпеливість Твою, Слове, усього доброго я позбавив себе і заслужив лишень муку. Але виведи мене, пропащого, заради Богородиці, єдиний многомилостивий.11.
Нехай славлять Тебе, Господи, милості твої і чудеса Твої серед синів людських, і нехай жертвують вони Тобі жертву хвали, і розкажуть про діла Твої в радості. Нехай піднесуть ім`я Твоє святе за великою милістю Твоєю, бо Ти благий, і від віку і до віку милість Твоя.
Як блудниця, припадаю до Тебе і, замість пахощів, приношу Тобі сльози від серця, як і вона. Очисти мене, Спасе, і подай відпущення гріхів, бо, як вона, кличу до Тебе: очисть мене від мерзоти діянь моїх і спаси мене.
Вік мій кінчається і страшний престіл готується, життя проходить, суддя чекає, погрожуючи мені вогнем, мукою і полум`ям горючим. Але дай мені, Господи, джерело сліз, що силою Твоєю згашує його. Ти бо всім людям хочеш дати спасіння.
Хвалю Тебе, благословлю Тебе, кланяюся Тобі, дякую Тобі, славословлю Тебе. Тройце Свята, Боже, слава Тобі! Бо Ти Бог милості і чоловіколюб`я і я недостойними устами Тобі славу, хваління і подяку, з тим же й поклін віддаю Отцю, і Сину, і Святому Духові – єдиному божеству, єдиному царству, єдиному безначальному й вічному Творцеві всього, Богові, прославленому в Тройці, завжди, нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

12.
Ти, Владико Чоловіколюбче, створив мене і дав мені прикрасу – вільну волю. Я ж возніс себе і забув Твоє владицтво, усі заповіді Твої переступив і впав у гірку неволю диявола, який мене навчив усякого гріха і злого звичаю. Ти ж, Господи, Боже мій, терпів мені, очікуючи мого покаяння, і не знищив мене, хоч жив я у беззаконні.
Покаянням митареві я не дорівняв, сліз блудниці не маю, і нездатний я через твердосердість на такий подвиг; але Ти Твоїм милосердям спаси мене, Господи.
Христе Боже, Ти знаєш таємне, не відхиляйся, судде, визволи мене від муки в полум`ї, бо Ти єдиний і милосердний.
Ради цього і я, знаючи Твоє милосердя, зважився скверними устами принести Тобі молитву. Ти ж спас багатьох грішників – спаси й мене. Вони Твої створіння, і я теж. Хоч і гріхи мої полонили мене, але я, нещасний, на милість Твою уповаю. Молю Тебе, Господи: відійми від мене мою волю, вся бо моя воля – то лиходіяння.
Я пізнав, що ніщо сам від себе робити не можу, якщо Ти своєю благістю не скріпиш і не врозумиш мене. Тварини, звірі і птахи небесні не мають власної волі, але якими Ти створив їх, такими вони і є; мене ж непорочним створив єси, а я, маючи свою волю, увесь осквернився.
Однак, хоч ти й дав людині волю, мені її, Господи, не давай; бо за природою я людина, але звичаєм моїм я гірший за тварин. Горе мені, що я гірший від тварин став перед Тобою, доброчинцем!
Та не відмір мені за моїми злими ділами. Дай же мені час підвестися і відкрий мені двері покаяння. Поверни мене, полоненого, від беззаконь засудом за гріхи мої, витягни мене з ями скверни. Ісусе Христе, світло затьмарених, засвіти моє погасле світло! Лікарю терплячих, зціли невідомі мої болячки, зливаючи оливу й вино, обв`яжи рани, зітри список гріхів моїх губкою милосердя.
Дай мені, Господи, завжди мати страх перед Тобою, і Твоїй волі коритися, щоб я очистився від гріхів, і щоб не заволодів мною ворог, і щоб я оспівав Тебе радіючи, у Тройці славленого Бога, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

13.
Слава Тобі, Христе Боже, єдиний милостивий.
Слава Тобі, довготерпеливий. Слава Тобі, непорочний. Слава Тобі, єдиний благий. Слава Тобі, єдина Премудросте. Слава Тобі, єдиний доброчинцю душ і тіл наших. Слава Тобі, що світиш сонцем на праведних і неправедних, посилаєш дощ на злих і добрих. Слава Тобі, що годуєш птахів небесних, звірів і всі водні тварини, і мене як убоге створіння. Слава Тобі, що частими дощами напоюєш зерна. Слава Тобі, що умудряєш коріння дерев, як досягати земних глибин.
Голосом блудного заклич, душе моя бідна, до Господа: згрішив я до неба, Милостивий, і перед Тобою, як ніхто інший. Але лагідним оком своїм глянь на мене, що кличу: вчини мене одним з наймитів Твоїх, Боже, і помилуй мене.
Обмий мене сльозами Твоїми, Спасе, бо осквернився я численними гріхами. Припадаю до Тебе і кличу: згрішив я, Боже, помилуй мене.
Великі Твої щедроти на всіх ділах Твоїх! Велике довготерпіння Твоє, преблагий Владико, до мене, що безупинно грішить проти Тебе! Тому молюся до Тебе, не відкинь мене разом з тими, що говорять: „Господи, Господи!”, а не чинять волі Твоєї. Але прийми моління і сповідь мою разом з тими, що догодили Тобі, молитвами Пречистої Владичиці нашої Богородиці і всіх святих Твоїх, бо Ти благословенний на віки вічні. Амінь.

14.
Господи, тому що Ти благий і чоловіколюбець, даруй мені, грішному, життя безгрішне. Господи, не залиши мене у ворогів моїх, не відступай від мене. Господи, визволи мене від усякого насильства пристрастей і вогню розкошів. Господи, дай мені помічну руку і утверди мене у страсі Твоїм. Господи, даруй мені плач, смирення серцю моєму.
Мене, нагого, без добрих діл знайшовши, ворог стрілою гріховною поранив. Лікарю душ і тіл наших, рани душі моєї зціли і помилуй мене, Боже.
Покаяння не здобув я, а поготів і сліз. Тому молю Тебе, Спасе: перед кінцем наверни мене і прости гріхи, щоб я не зазнав муки.
Господи, даруй мені терпеливість у випробуваннях, розсудливість. Господи, знищ у мені незнання, зіпсуття й закам`янілість. Господи, визволи мене від прив`язань, що приносять зіпсуття, і схильності до злих думок. Господи, віджени від мене забудькуватість, нечутливість і запаморочення. Господи, захорони мене від борні блудної, дай нехіть до тілесних розкошів, даруй щасливі дні і чисте життя. І направ кроки мої на виконання Твоїх заповідей, молитвами пречистої Владичиці нашої Богородиці і всіх святих Твоїх, бо Ти благословенний на віки вічні. Амінь.

15.
Тобі, Господи, єдиному, благому, незлопам`ятному, сповідаю гріхи мої. До Тебе припадаю, кличучи, недостойний: згрішив я, Господи, згрішив, недостойний глянути на висоту небесну через численність неправд моїх.
Вік мій кінчається і страшний престіл готується, а ріка вогнена тече, погрожуючи мукою і пекельним полум`ям. Пошли мені зливу сліз, щоб погасили всю силу їх, бо Ти хочеш, щоб усі люди спаслися, премилостивий Боже.
Усе життя і Закон осквернивши гріхами, припадаю до Тебе і кличу: серце чисте вчини в мені і, навернувши мене перед кінцем, помилуй мене, Боже.
Але Ти, Господи мій, Господи, даруй мені сльзи каяття, єдиний, благий, милостивий, щоб ними я Тебе умолив, щоб Ти очистив мене перед кінцем від усякого гріха. Страшне і грізне місце маю пройти, коли розлучуся з тілом, і стрінуть мене численні понурі й люті демони, і ніхто з допомогою не прийде, ані не визволить мене. Тому припадаю до Твоєї доброти: не передай мене тим, що будуть знущатися наді мною, нехай не поглумляться наді мною вороги мої, благий Господи, щоб не казали: „У руки наші зловився, до нас попав.”
Ні, Господи, не забудь щедрот Твоїх і не воздай мені за беззаконням моїм, ані не відвертай обличчя свого від мене. Але Ти, Господи, покарай мене тільки добротою і щедротами, щоб ворог мій не тішився наді мною; погаси його закляття наді мною і знівечи усе діяння його. І проклади мені до Тебе бездоганну дорогу, благий Господи, бо хоч я і згрішив, та не прибіг до іншого лікаря і не простяг руки своєї до чужого бога. Не відкинь моління мого, але вислухай мене своєю добротою і утверди моє серце у страсі Твоїм. Нехай же буде благодать Твоя на мені, Господи, немов вогонь, що палить у мені нечисті помисли.
Мати Божа пречиста, стіно християн, визволи людей, що постійно просять Тебе, аби дала спротив ворогам – гордим думкам, щоб усі ми казали Тобі: радуйся, преблагодатна!
Ти бо є, Господи, світло ясніше від усякого світла, радість більша від усякої радості, спокій більший від усякого спокою, життя істинне і спасення, що перебуває на віки вічні. Амінь.

16.
Боже мій, не полишай мене, бо скаламучена сваволя житейського моря тривожить розум мій, і стріли злого розбійника лукавими думками вразили душу мою. Ось бо став я оплутаний розумом. Ставши безумним у моєму бажанні, кинув себе у смердячий бруд беззаконь моїх.
На ложі гріховнім лігши, численними гріхами упосліджений, не маю надії на спасіння; сном лінивства душу мою обтяжив. Але Ти, Господи, що народився від Діви, піднеси мене, щоб я співав, і спаси мене.
Ти хочеш, щоб усі люди спаслися і щоб повернено їм було первісну гідність. Багатим милосердям відвідай, Господи, убогу душу мою, що все життя блудно прожила; і, як блудного, прийми мене і помилуй.
Але очисти, спаси, прости, Чоловіколюбче, і помилуй мене, одержимого лукавими напастями і тягарем розпуки обтяженого, і завмерлого у душі, на Твою скотину візьми і поведи на спасенну дорогу.
Поганими звичаями маючи оплутаний розум мій, Тебе, непорочну Діву, Божу матір, молю: від усякої скверни очисти мене і спаси мене.
Утверди ноги мої, щоб стояти день і ніч перед Тобою і ревно шукати Твоєї допомоги, хвалити Тебе і славити в усі дні життя мого і на віки вічні. Амінь.


17.
Владико, Господи, Вседержителю і Творче всіх, Отче щедрот, Боже милості, що із землі створив людину і вчинив її на образ Твій і подобу, щоб і в тому прославилося прекрасне ім`я Твоє на землі! Через переступлення Заповідей Твоїх людина викорінена, а Ти наново на краще створив її у Христі Твоєму, вознісши її на небеса.
Згрішив я перед Тобою, Спасе, як блудний син. Прийми мене, Отче, у моєму розкаянні і помилуй мене, Боже. Кличу до Тебе, Христе Спасе, голосом митаря: очисти мене, як його, і помилуй мене, Боже.
Дякую Тобі, що Ти помножив у мені шляхетність Твою і не передав мене на загибіль ворогам моїм, які шукають, щоб вкинути мене у прірву пекельну, ані не залишив Ти мене, щоб я загинув із беззаконнями моїми.
Отож, нині, багатомилоситвий і милосердний у любові Господи, що не бажаєш смерті грішника, але чекаєш його повернення і приймаєш його. Ти ж відкинутих направляєш і розкаяних зціляєш – наверни й мене до покаяння, загубленого направ, розкаяного зціли.
Пом`яни щедроти Твої і Твою від віків неосяжну благість і забудь мої незліченні беззаконня, які я ділом, і словом, і думкою вчинив. Усунь засліплення мого серця і дай мені сльози каяття на очищення брудної думки моєї. Вислухай, Господи, почуй, Чоловіколюбче, очисти, Милосердний, звільни нещасну душу мою від муки пристрастей, що володіють мною. І щоб більше не полонив мене гріх, ані сили не мав наді мною демон, ні не водив мене за своїм бажанням. Тільки щоб владною рукою Твоєю визволив Ти мене від його панування! І Ти царствуй у мені, благий і чоловіколюбний Господи. Нехай подобається Тобі, аби мені до Тебе належати, жити далі за Твоєю волею.
Подай мені добротою Твоєю очищення серця, охорону уст, правоту діяння, смиренне думання, мир помислів, тишу душевних сил, радість духовну, любов правдиву, довготерпеливість, благість, скромність, віру нелицемірну, всеохопну стриманість. Усіма плодами наповни мене силою Святого Твого Духа. І не виведи мене у половині днів моїх, ні не забирай невиправлену й неготову душу мою. Але удосконали мене своєю досконалістю і так мене з теперішнього життя виведи, щоб, без перешкод пройшовши за Твоєю благодаттю начала і власті темряви, я побачив невимовну доброту недоступної Твоєї слави з усіма святими Твоїми, щоб у них святилося і прославилося всечесне й величне ім`я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

18.
Господи, не суди мене гнівом Твоїм і не карай мене обуренням Твоїм. Владико, Господи, Ісусе Христе, Сину Бога живого, помилуй мене грішного, убогого, нагого, лінивого, неуважного, заколотника, нещасного, блудника, чужоложця, слабодуха, мужоложця, скверного, блудного, невдячного, немилосердного, жорстокого, п`яницю, забрудненого у совісті, безликого, несміливого, безвідповідального, наркомана, недостойного Твого чоловіколюб`я і гідного всякої муки, пекла і страждання.
Та перед тим, як засудиш мене, Господи, Господи мій, дай мені вороття і поправу великих моїх гріхів. Дай мені духовне прозріння, щоб кликав я до Тебе: милосердний, чоловіколюбче Боже мій, спаси мене!
Уподібнившися нерозумним тваринам, я, блудний, прилучився до них. Навернення даруй мені, Христе, щоб я прийняв від Тебе велику милість.
Та не ради численності моїх гріхів віддай мене численним мукам, Визволителю, але помилуй мене, бо я немічний і душею, і тілом, і розумом, і помислом. І, якими дорогами знаєш, спаси мене, недостойного раба Твого, молитвами пречистої Владичиці нашої Богородиці і всіх святих, що від віку Тобі благовгодили.
Не відверни, Владичице, обличчя Твого від мене, що молюся до Тебе. Але як милосердна Мати щедрого Бога даруй мені перед кінцем навернення, щоб я спасся через Тебе і оспівав Тебе як спасення і уповання моє, Царице моя. Амінь.

19.
Владико, Христе Боже, що Твоїми страстями мої страсті зцілив і ранами Твоїми мої рани вилікував, даруй мені, який багато Тобі нагрішив, сльози каяття.
Дякуючи, прославляю Тебе, Боже мій, бо всім грішникам Ти дав покаяння. Спасе, коли прийдеш судити ввесь світ, не посороми мене, що сороміцькі діла вчинив. Безмірно Тобі нагрішив і безмірних мук очікую. Боже мій, змилосердившись, спаси мене!
Змішай моє тіло з пахощами життєдайного Тіла Твого і насолоди душу мою Твоєю чесною Кров`ю від гіркості, якою напоїв мене ворог. Піднеси до Тебе мій розум, який додолу поник, і виведи із смертельної прірви, бо не маю покаяння, не маю зворушення, не маю сліз розради, які підносять дітей до їхнього спадкоємства. Отуманений розумом у життєвих пристрастях, не можу глянути на Тебе у хворобі моїй, не можу зігрітися слізьми, які виявляють любов до Тебе.
Але, Владико, Господи, Ісусе Христе, скарбе дібр, даруй мені всеціле покаяння і серце ревне, щоб знайти Тебе. Даруй мені благодать Твою і віднови в мені образ Твій. Я залишив Тебе – не залиши Ти мене. Вийди, щоб знайти мене, поверни на пасовисько Твоє і поклич мене до овець вибраного Твого стада. Нагодуй мене з ними поживою божественних Твоїх Таїнств, молитвами пречистої Твоєї Матері і всіх святих Твоїх. Амінь.

20.
О, всемилостивий і всещедрий Чоловіколюбче, Господи, Ісусе Христе, Боже мій! Ти є початок усякої доброти, Ти – поміч і досконалість. Ти сказав був: „Без Мене не можете чинити нічого”.
Тобі, отже, Владико пресвятий, перед престолом пресвітлої слави Твоєї я, багатогрішний, убогу душу мою кладу і пречистим ногам Твоїм у цілковитому смиренні поклоняюся – прах я і попіл! – і, любовно їх зі страхом і трепетом цілуючи, славу, честь і подяку віддаю Тобі, бо Твоєю благодаттю я, грішний і негідний, сподобився до Тебе у молитві своїй звертатися. Але якщо я, під час молитви пустими думками чи помислами провинився, то Ти, єдиний без гріха, милосердний Господи, Творче і Покровителю мій, ослаби, остави і прости мені як Твоєму стоврінню, хоч я і згрішив більш, ніж усі люди.
Прийми, Царю пресвятий, цю молитву з недостойних уст моїх, як жертву благоугодну на милий запах духовний, і нехай буде хоч одна, хоч би найменша, сльоза ока мого, або зітхання розкаяного і смиренного серця мого, як кадило перед Тобою.
Даруй мені, грішному, усі дні життя мого Тобі, Господеві моєму, благоугодно служити і в безсмертному житті Тебе з вічним Отцем і з пресвятим, і благим, і життєдайним Твоїм Духом славословити, за заступництвом пречистої Твоєї Матері, єдиної надії і заступниці моєї, і за посередництвом святих отців та матерів і всіх угодників Твоїх, на віки вічні. Амінь.

21.
Вселаскавий і преблагий Господи! Ти не хочеш смерті грішника, але хочеш, щоб він навернувся і жив. Ти завжди готовий простити грішникові і відновити його, розкаяного, Своєю благодаттю. І я, грішний, хочу відкрити перед Тобою своє серце.
Як блудний син, обтяжений всякими гріхами, приходжу покірно і з цілковитим жалем до улюбленого Отця, і прошу: „Отче, милостивий будь мені, грішному. Я згрішив, Господи, перед Тобою, і негідний зватися Твоїм сином. Згрішив я, Господи, прийми мене, що каюся”.
Подай мені, Господи, Свою ласку, просвіти мій розум, щоб я бачив мої гріхи; розбуди в серці правдивий жаль і допоможи мені щиро висповідатися.
Духу Святий, пошли мені благодать з висот і просвіти мій розум, щоб я всі мої гріхи усвідомив. Поруш моє серце, щоб я щиро жалів за них і укріпи мою волю, щоб я своє життя виправив і Тобі одному, Богові Небесному, служив.
Пресвята Богородице, змилосердися наді мною і випроси мені правдиве розкаяння. Амінь.

Молитва за українську націю
Так, як Мойсей весь час ставав на захист своєї нації, молячись до Творця і відвертаючи своїм слізним проханням справедливий гнів Господній, так і Ти, Матінко Божа, ставай на захист нашої знедоленої, бідної та духовно сплюндрованої, різними зайдами – окупантами, української нації. Покрий нашу, українську націю, своїм омофором і молися з нами і за нас до Сина Твого і Бога нашого, Ісуса Христа, щоб Він відвернув від нас Свій справедливий гнів за наші прогрішення. Щоб простив нам наші провини і скасував численний список наших, злих вчинків, від „княжих” часів української державності і по цей день. Просимо Тебе, о, Пресвятая Богородице, змилосердися над нами, розірви замкнене коло, ворожим підступом диявола, недолі української нації. Бо ми знаємо, усвідомлюємо і розкаюємось у тому, що урядовці наші, священники наші і всі українці, у Законі Господнім не жили, дорогами Заповітів і Заповідей, які дають життя тим, хто їх виконує, не ходили, і тепер ми у великій нужді... Направ нас, Владичице, Царице Неба і Землі, на правдиву дорогу, яка веде як блудного сина до Отця, через покаяння, до навернення і відновлення єдності створіння з її Творцем. Вчини так, щоб:
Кроки наші, до здобуття УССД, були спільними.
Наші руки спільно громадили на славу Божу і України.
Наші серця спільно билися у єдиному пориві боротьби проти зла.
Наші почуття спільно відчували любов до Творця і українсьої нації.
Думки нашого духа єдність будували, щоб усі були одно в Христі Ісусі.
Наші вуха спільно вміли вслухатися в тишу, бо тільки в ній почуємо голос Божий.
Наші очі спільно вдивлялися в себе і взаємно єднали нас, бо у єдності сила нації.
Наші уста спільно благали Отця Небесного про милосердя над українцями.

***
(Молитовник укладено, відредаговано і конвертовано за стараннями автора “Передмови” та “Молитви за українську націю” др. Лісника)

Немає коментарів:

Дописати коментар